Uygulama Güvenlik Testi

Erken Teşhis Sisteminizi Yıkımdan Kurtarır

Uygulama Güvenlik Testi

Uygulama Güvenlik Testi, kurumunuz için geliştirilen yazılımların güvenlik testine tabi tutulması işlemidir. Test sürecinde uygulama hakkında bilgi almadan yetkisiz dış saldırganların açıkları kullanarak yapabileceklerinden yetki sahibi kötü niyetli kişilerin sisteme verebileceği zararlara kadar uygulamanızdaki riskler tespit edilir. Zafiyetler puanlanarak size sunulduktan sonra risk skalasına göre giderme öncelik belirlemesini yapılır. Talep edilirse yazılım geliştirici kişilere uygulama güvenlik eğitimi verilir.


SafeTech olarak kendini sınamak, mevcut uygulamalarının güvenlik risklerini görmek ve gerekli güvenlik önlemlerini almak isteyen tüm kurumlar için uygulama güvenlik testi hizmeti sunuyoruz.Halihazırda var olan veya devreye alınma aşamasına gelmiş uygulamalarınız için yapılan güvenlik çalışmalarıdır. Riskleri doğru bir şekilde görmek için 3 aşamalı bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

İlk aşamada uygulama hakkında herhangi bir bilgi alınmadan dış saldırganların hangi güvenlik açıklarını kullanabilecekleri test edilir.

İkinci aşamada uygulama üzerinde düşük yetkili bir kullanıcı yetkisi alınarak şirket içi kullanıcı /giriş bilgisi elde eden saldırganın uygulama üzerinde kullanabileceği güvenlik açıkları tespit edilir.

Üçüncü aşamada ise uygulamanın yayınlama bilgileri ve yetkili bir hesap ile sistem hakkında detaylı bilgiye sahip olan bir saldırganın ortaya çıkarabileceği riskler tespit edilir.

CVSS (Common Vulnerability Scoring System) yöntemine göre zafiyetler puanlanarak size sunulur ve risk skalasına göre giderme önceliklendirmesi yapılır. Talep edilmesi durumunda geliştirici firma ve ekiplere zafiyetlere giderme konusunda danışmanlık hizmeti verilir.

Güncel eğitim ve etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listesine üye olmayı unutmayın. ABONE OL!

Yerimiz


Bize Ulaşın


SafeTech Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti.

Adres
Üniversiteler Mahallesi
İhsan Doğramacı Blv.
Gümüş Apt. No:29 ODTÜ/TEKNOKENT
ÇANKAYA/ANKARA

E-posta: info@safe-tech.com.tr
Telefon: (+90 ) 537 285 23 32