Sızma Testi Hizmetlerimiz

Erken Teşhis Sisteminizi Yıkımdan Kurtarır

Sızma Testi Hizmeti

Bilgi çağıyla birlikte kurumsal bilgilerin dijitalleşmesi getirdiği kolaylıkların yanında riskleri de beraberinde getirmiştir. Kötü niyetli kişilerin bu bilgilere erişimi de kablosuz ağların çekim alanı kadar yakın hale gelmiştir. Kurumların bilişim sistemlerini koruyabilmesi için tehditlere karşı hazır, güçlü ve güncel olması gerekiyor.


SafeTech olarak kendini sınamak, mevcut güvenlik risklerini görmek ve güvenlik önlemi almak isteyen tüm kurumlar için sızma testi hizmeti sunuyoruz.


Sızma testleri, kurumlar tarafından belirlenen bilişim sistemlerine saldırgan öngörüsü ile mümkün olabilecek her türlü yol denenerek sızmaya çalışma ve bunu raporlama işlemidir.


Sızma testinin asıl amacı, kurumun içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya karşı ne kadar dayanıklı olduğunun farkına varmasını sağlamak ve güvenlik değerlendirmesini yapmaktır. Kurum bu testler sayesinde olası saldırı durumunda başına gelecekleri öğrenerek sistemleri zarar görmeden gerekli önlemleri alma fırsatı bulur.

 

Neden Sızma Testi Hizmeti almalıyım?

Bilişim sistemlerine sızılarak verilerin silinmesi/değiştirilmesi/çalınması, şantaj ile fidye istenmesi, rakip firmalara bilgi sızdırılması, kurumun gizli bilgilerinin ifşa edilmesi, internet sayfalarının onur kırıcı şekilde değiştirilmesi, sistemlerin kullanılamaz hale getirilmesi, kurumsal bilgi güvenliği risklerinden yalnızca birkaçı… Bu risklerin en aza indirilmesi veya ortadan kaldırılması için bilişim sistemlerine belirli aralıklarla sızma testi (pentest) yapılması zorunlu hale gelmiştir.


Sızma Testi Süreci

Sızma testlerinin uygulama yöntemleri kurumun ihtiyaçları ve altyapısı doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Bazı kurumlar için internet üzerinden; sunucu, uygulama ve cihazlara yönelik gerçekleştirilebileceği gibi, bazı kurumlarda doğrudan iç ağdaki bilişim sistemi varlıklarına yönelik olarak gerçekleştirilebilir. Kurumun kullandığı web ve masaüstü uygulamaları da ayrıca test edilir. Yine kurum isterse gerçek hayatta karşımıza çıkacak “sosyal mühendislik” saldırıları için senaryolar geliştirilir ve Sosyal Mühendislik Testi yapılır.


Kuruma özel raporlama

Sektör genelinde sızma testi uygulamaları, kullanılan test araçlarının default çıktılarıyla raporlanır. Hizmet alan kurumlar, mevcut durumlarını ve risklerini bu ‘fabrikasyon’ raporları inceleyerek hesaplamak zorunda kalır. SafeTech ekibi olarak kurumunuzda gerçekleştirilen testlerin sonucunu anlamlı ve kuruma özel raporlama hizmeti sunuyoruz.

Güncel eğitim ve etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listesine üye olmayı unutmayın. ABONE OL!

Yerimiz


Bize Ulaşın


SafeTech Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti.

Adres
Üniversiteler Mahallesi
İhsan Doğramacı Blv.
Gümüş Apt. No:29 ODTÜ/TEKNOKENT
ÇANKAYA/ANKARA

E-posta: info@safe-tech.com.tr
Telefon: (+90 ) 537 285 23 32