Siber Güvenlik Hizmetlerimiz


SafeTech, siber güvenlik alanında sızma testi, bilgi güvenliği eğitimleri, danışmanlık hizmeti ve güvenlik yazılımı geliştirme alanlarında faaliyet göstermektedir. Kamu destekli AR-GE projeleriyle Üniversite-Sanayi işbirliğini sağlamak için ODTÜ, İTÜ ve diğer birçok üniversitenin akademisyen kadrosu ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Kamu ve özel sektör için hizmet veren SafeTech kar amacı gütmeyen farkındalık yaratmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projelerinin içinde de yer almaktadır.


Sızma Testi

Sızma testinin asıl amacı, kurumun içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya karşı ne kadar dayanıklı olduğunun farkına varmasını sağlamak ve güvenlik değerlendirmesini yapmaktır.

Kurum bu testler sayesinde olası saldırı durumunda başına gelecekleri öğrenerek sistemleri zarar görmeden gerekli önlemleri alma fırsatı bulur.

Kurumunuzun dışarı açık tüm cihazları ve servisleri güvenlik taramasından geçirilir.
İç ağa erişimi olan çalışan, misafir ya da saldırgan profili üzerinden iç ağda çalışan tüm servisler ve uygulamalar taranarak raporlanır.
SafeTech sızma testi ekibi genel network sızma testi yapan firmalardan farklı olarak SCADA networkünde hem iç/dış ağ sızma testini yapar hem de SCADA networkünde çalışan donanımlardan SCADA haberleşme protokollerindeki zafiyetlere kadar detaylı sızma testini yaparak SCADA sistemleri için anlamlı güvenlik önlemleri önerir.
Kuruma ait tüm web ve masaüstü uygulamalar güvenlik testine alınır.
Kuruma ait tüm mobil uygulamalar güvenlik testine alınır.
Kurum çalışanlarını hedef alan saldırılardır. Kullanıcıları kandırmaya yönelik sahte içerikli e-posta gönderme gibi senaryolarla sosyal mühendislik testleri yapılır.

Siber Güvenlik Eğitimleri

İçinde bulunduğumuz çağda siber saldırıların ve risklerin sayısı her geçen gün artarken, kurumların bilişim sistemlerine bağlı iş süreçleri de artmaktadır.

Kurumların bilişim sistemlerinin güvenliğini sağlayabilmesi için kurum ihtiyacına uygun olarak çalışanlarının farkındalık ve bilgi düzeylerini arttırması gerekmektedir.

SafeTech farkındalık eğitimi, teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların uygulamalı farkındalık eğitimi almalarını sağlar. Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemler senaryolar eşliğinde anlatılır.
Ağ ve sistem uzmanları, güvenlik uzmanları/denetçileri, site yöneticileri ve ağ altyapı alanında çalışma yapanlar için fayda sağlayacak bu eğitimde güncel saldırı yöntemleri ve savunma yöntemleri uygulamalı olarak işlenmektedir.
Siber saldırganların nasıl düşündüğününden kullandıkları tekniklere kadar bir çok başlığı kapsayan uygulamalı bir eğitimdir. Eğitim kapsamında güncel saldırı yöntemleri ve metodolojiler yer almaktadır. Uzmanlarımız tarafından hazırlanan demo ortamlara katılımcıların ezbere değil uygulamaya yönelik bir eğitim alması sağlanır.
SCADA güvenliğini misyon edinmiş SafeTech, SCADA haberleşme protokollerinin çalışma fonksiyonlarından SCADA savunma yöntemlerine kadar uygulamalı Kritik Altyapılarda Siber Güvenlik eğitimi veriyor. Ekibimizin SCADA güvenliği alanındaki en büyük üstünlüğü SCADA yazılımı geliştirme geçmişine sahip olmaları ve bu alandaki bilgilerini siber güvenlik alanıyla bütünleştirmiş olmasıdır.
SafeTech, Siber Dünya’da gerçekleştirilen saldırılar sonucu olaylara müdahale edilmesi, sayısal delillerin elde edilmesi, incelenmesi, çözümlenmesi ve raporlanması kapsamında kendi alanında uzman akademisyenleri eşliğinde Adli Bilişim alanında eğitim veriyor.

Siber Güvenlik Danışmanlık Hizmeti

Kurumunuzdaki güvenlik risklerinin tespit edilmesi, gerekli önlemlerin alınması, kurum personelinin bilgi güvenliği konusunda yeterli bilince sahip olması ve kurumsal işleyişin eksiksiz güvenlik anlayışı ile tasarlanabilmesi için uluslararası standartlara uygun Bilgi Güvenliği Danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Kurumunuzdaki güvenlik risklerinin tespit edilmesi, gerekli önlemlerin alınması, kurum personelinin bilgi güvenliği konusunda yeterli bilince sahip olması ve kurumsal işleyişin eksiksiz güvenlik anlayışı ile tasarlanabilmesi için uluslararası 27001 standardına uygun Bilgi Güvenliği Danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
Siber Dünya’da işlenen suçların tespit edilebilmesi ve “sisteme sızan kişi/kişiler neler yapmış?” sorusuna en kapsamlı cevabı verebilmek için profosyonel ekibimiz ile Adli bilişim analizi (Computer Forensics) hizmeti sunuyoruz.
Kurumların bünyelerindeki güvenlik cihazlarının, yazılımların ve çalışanların dışardan/içerden bir siber saldırı sonrası nasıl davrandığı ölçülerek gerekli yerlerde iyileştirme yapmak için SOME hizmeti veriyoruz.
Günümüzde saldırganlar tarafından yaygın biçimde kullanılan saldırı türlerinden biride DoS/DDOS saldırılarıdır. Sistemlerinizin/uygulamalarınızın DoS/DDOS saldırılarına karşı dayanıklılığını ölçmeniz ve problemlerinizin giderilmesi için Dos/DDOS testi yaptırmanız önerilmektedir.
Bilgisayarların, cep telefonlarının, sabit disklerinin ve diğer bilgi teknolojisi cihazlarının incelenmesi için Adli Bilişim Analizi hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında, elektronik/sayısal delillerin tespit edilmesi ve kurtarılması sağlanmaktadır.

Yerimiz

Bize Ulaşın


Londra Ofisi

Grove House
27 Hammersmith Grove,
Hammersmith, Londra W6 ONEAnkara Ofisi

ODTÜ TEKNOKENT
Üniversiteler Mahallesi
İhsan Doğramacı Blv.
Gümüş Apt. No:29
Çankaya - Ankara


İstanbul Ofisi

İTÜ MAGNET
Reşit Paşa Mahallesi
Katar Caddesi
ARI 4 Binası No: 2/50/6
Sarıyer - İstanbul

E-posta: info@safe-tech.com.tr

Telefon: (+90) 537 285 23 32