Kritik Altyapılarda Siber GüvenlikKritik Altyapılarda Siber Güvenlik Eğitimleri

Kritik altyapı tesislerinde çalışan SCADA sistemlerine yapılacak bir siber saldırı bir ülkeyi karanlığa sürükleyebilecekken endüstri sistemlerine yapılacak bir siber saldırı kurumun 1 saatte milyonlarca dolar kaybetmesine neden olabilir. SCADA sistemi kullanan kurum çalışanlarının SCADA sistemlerindeki siber riskler hakkındaki bilgi düzeyleri bu sistemlerin siber saldırılardan korunabilmesi adına kritik öneme sahiptir.

SCADA güvenliğini misyon edinmiş SafeTech, SCADA haberleşme protokollerinin çalışma fonksiyonlarından SCADA savunma yöntemlerine kadar uygulamalı Kritik Altyapılarda Siber Güvenlik eğitimi veriyor.

Ekibimizin SCADA güvenliği alanındaki en büyük üstünlüğü SCADA yazılımı geliştirme geçmişine sahip olmaları ve bu alandaki bilgilerini siber güvenlik alanıyla bütünleştirmiş olmasıdır.
SCADA Sızma Testi

Kamu yararına hizmetler sağlayan elektrik, su, doğalgaz, iletişim gibi kritik altyapı tesisleri faaliyetlerini SCADA ve benzeri kontrol sistemleri ile sağlamaktadır. Kritik altyapı tesislerinde çalışan SCADA sistemleri siber saldırganların stratejik hedefleri arasında iken siber savunma örgütlerinin en büyük endişelerinden birisidir. Bu denli kritik öneme sahip sistemlerin siber saldırılardan korunmasında ilk adım sistemdeki zafiyetlerden haberdar olmaktır.

SafeTech sızma testi ekibi genel network sızma testi yapan firmalardan farklı olarak SCADA networkünde hem iç/dış ağ sızma testini yapar hem de SCADA networkünde çalışan donanımlardan SCADA haberleşme protokollerindeki zafiyetlere kadar detaylı sızma testini yaparak SCADA sistemleri için anlamlı güvenlik önlemleri önerir.


SCADA Güvenliği Danışmanlık Hizmeti

Kurumunuzdaki güvenlik risklerinin tespit edilmesi, gerekli önlemlerin alınması, kurum personelinin bilgi güvenliği konusunda yeterli bilince sahip olması ve kurumsal işleyişin eksiksiz güvenlik anlayışı ile tasarlanabilmesi için sizlere uygun Bilgi Güvenliği Danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Kurumunuzun, uluslararası standartlara uygun Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine sahip olması için gereken destek ve danışmanlık hizmeti kurum ihtiyacına uygun olarak verilir.

Kurum çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını artıran gerçek zamanlı saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir. SafeTech farkındalık eğitimi, teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların uygulamalı SCADA güvenliği danışmanlık hizmeti almalarını sağlar. Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemler senaryolar eşliğinde anlatılır.


Güncel eğitim ve etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listesine üye olmayı unutmayın. ABONE OL!

Yerimiz


Bize Ulaşın


SafeTech Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti.

Adres
Üniversiteler Mahallesi
İhsan Doğramacı Blv.
Gümüş Apt. No:29 ODTÜ/TEKNOKENT
ÇANKAYA/ANKARA

E-posta: info@safe-tech.com.tr
Telefon: (+90 ) 537 285 23 32