Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 27001, kurumların mali verilerini, yüksek derecede gizlilik içeren bilgilerini, tasarımı devam eden ya da lisans veya patent aşamasındaki ürün ve hizmetlerini korumalarını sağlamak amacıyla oluşturulan uluslararası bir belgedir. ISO 27001 yardımıyla kurum veya kuruluşlar potansiyel tehlike ve riskleri analiz eder, bu risklere karşı gerekli önlemleri alır ve hayati öneme sahip verilerini korumuş olurlar.


ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Neden Alınmalıdır?

ISO/IEC 27001, Dünya çapındaki uluslarası firmalardan yerel sektördeki tüm kuruluşlara kadar çeşitli büyüklükteki bütün firmalar için uygundur. ISO 27001, Bilişim Teknolojileri başta olmak üzere, finans, sağlık, endüstri, enerji gibi bilginin korunmasının ve saklanmasının hayati öneme sahip olduğu her türlü alanda özellikle alınması gereken bir standart konumundadır.


Bunun yanısıra Bilişim Teknolojileri sektöründeki alt yüklenici firmaların iş ilişkisi içerisinde olduğu her türlü kişi ya da kurumların veya müşterilerin kritik öneme sahip verilerinin güvende olduğunu bilmeleri adına, taşeron firmalar tarafından da sahip olunması gereken bir “kalite standartı” dır. Bilginin korunmasında işi şansa bırakmayan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sahip olunan her türlü bilginin analizinin yapılmasını sağlayarak bilgi varlıkları tespitini sağlar. Müşterilerinizin size karşı güvenliğini temin eder ve sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşır.


Bilginin korunmasında işi şansa bırakmayan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sahip olunan her türlü bilginin analizinin yapılmasını sağlayarak bilgi varlıkları tespitini sağlar. Müşterilerinizin size karşı güvenliğini temin eder ve sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşır..

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yazılımı

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yazılımı, bilgi güvenliği süreçlerinin tamamını kontrol etme, yönetme ve denetleme imkanı sunan bir SafeTech yazılımıdır.

Bildirim verme, görev belirleyip ilgili kişilere hatırlatma ve kendi bünyesinde bulunan hızlı ve kolay raporlama sistemi ile Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemlerinin her türlü kontrolünü web üzerinden sağlayarak istenilen her yerden kolayca erişim imkanına sahip bir yazılım sistemi olan BGYS Yazılımı ISO kalite standartları gözetilerek oluşturulmuş ve sizlere sunulmuştur.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Yazılımının Avantajları

 • Gerçek zamanlı Bilgi Güvenliği Kontrolü
 • Evrak ve dökümantasyonların denetimi, kontrolü
 • Risklerin otomatik raporlanması
 • İhtiyaca göre rapor düzenleme
 • Rapor ve özet ekranlarında kolaylıkla değişiklik yapabilme imkanı
 • Onay gerektiren belgelerin sistem üzerinden onayı
 • PUKÖ(Planla-Uygula-Kontol Et-Önlem Al) modeli ile faydacı yaklaşım
 • Çalışan motivasyonu ve şirket güveni
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Danışmanlık Hizmeti

  SafeTech sizi ISO 27001 belgesi sahibi yapmak için her türlü test, kontrol, çalışan eğitimi hizmetlerini sunuyor. Ayrıca, teknik sistem eksiklerinizi belirlemek adına kurumunuza kurum ihtiyaç analizi yaparak size ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Danışmanlık Hizmeti sunuyor. Bu süreç içerisinde kurumunuzun ISO 27001 belgesi için dökümantasyon süreçlerini de yürüterek belgelendirme sonrasında da belgenin sürekliliği için size destek sağlamaya devam eden deneyimli SafeTech ekibi, kurumunuzun ISO 27001 belgesi alım sürecinin başından sonuna kadar her türlü desteği sağlıyor.

  BGYS kapsamı kurumun sadece belli bir alt birimini ya da tüm kurumu da içerebilmektedir. Fakat, Yönetim kadrosunun amacı ve hedefleri baz alınarak ihtiyaçlara göre BGYS kapsamının tam olarak kuruma uygulanması her iki durum içinde gerekmektedir. BGYS kapsamı dışarısında kalan birimlerin ne sebeple dışarıda kalacağı üst yönetim tarafından tarafımıza bildirilmeli ve onaydan geçerek dökümantasyona başlanmalıdır.

  Kurumunuzun tüm birimleri ile BGYS standartına sahip olması ise ekibimizin tespit, raporlama ve önlem analizleri ile kolaylıkla tamamlanarak takibi yapılır ve sertifikasyon süreci tamamlanır.

  ISO27001 İç Denetim

  Kurum bünyesindeki her türlü teknik ve idari personelin, kullanılan bilişim teknolojileri ürünlerinin, iletişim cihazlarının, kullanılan method ve yöntemlerle birlikte tüm süreçlerin ISO 27001 standartına uygunluğu organizasyon dışından bir ekip tarafından denetlenmeli ve gerekli önlemler önerilmelidir.

  SafeTech ekibi işletmenizdeki BGYS iç denetimi yapılarak tarafınıza raporlama ile sunar ve kurumunuzun ISO 27001 referanslarına uygunluğunu tespit eder.

  Süreç iyileştirme paketleri belirlenerek fark analizi veya iç tetkil yardımı ile olası bilgi kaybı riskleri belirlenir ve risk değerlendirme rapolaması yapılır. Bu süreç kurum sistemlerinizin devamlı olarak güncel, güvenli kalmasını sağlar ve kurumunuzun ISO 27001 standartlarına uygun olarak kalması sürekliliğini sağlar.

  Güncel eğitim ve etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listesine üye olmayı unutmayın. ABONE OL!

  Yerimiz


  Bize Ulaşın


  SafeTech Bilişim Danışmanlık Ltd. Şti.

  Adres
  Üniversiteler Mahallesi
  İhsan Doğramacı Blv.
  Gümüş Apt. No:29 ODTÜ/TEKNOKENT
  ÇANKAYA/ANKARA

  E-posta: info@safe-tech.com.tr